góra strony
Fundacja "Pomagajmy Razem - Zwierzęta w Potrzebie"
Nr Konta: PKO 05 1020 3378 0000 1602 0168 8993
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1%
PIT darmowy program
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1%
przekaż 1% podatku na naszą fundację
FUNDACJA POMAGAJMY RAZEM!
KRS: 0000311656
Organizacja Pożytku Publicznego
14 zwierząt szuka nowych domów:

UWAGA!!!

W związku z tym, że na terenie województwa wielkopolskiego (POZNAŃ I OKOLICE) ukazały się ulotki nawołujące do oddania na rzecz potrzebujących sprzętu RTV i innych darów rzeczowych informujemy, że nie mamy nic wspólnego z tą sprawą. Ktoś bezprawnie posługuje się danymi naszej Fundacji. Sprawa zostaje zgłoszona na policję.

UWAGA!
Synomax syrop dla starszego leczonego psa!

DZIĘKUJEMY PANI MAGDZIE J. ZA DAROWIZNĘ!

JEDNAK PIES WYMAGA STAŁEGO PODAWANIA PREPARATU. W ZWIĄZKU Z TYM BARDZO PROSIMY O DALSZĄ POMÓC W ZAKUPIE - KOSZT PREPARATU TO 100 ZŁ!

S.O.S. psie tragedie. Pomoc dla BLU

Mamy nową podopieczną i jej maluszka.
Akcja była trudna i zajęła nam sporo czasu.Jesteśmy przemarznięci ,przemoczeni upaprani ,obolali i BARDZO SZCZĘŚLIWI.
Udało nam się odłowić sunię która już od wakacji była widywana na trasie w kierunku Sieradza.Sunia bardzo ostrożna ,widać że nic dobrego nie spotkało ją ze strony człowieka .Znalazła sobie kryjówkę w niedostępnym miejscu i tam się oszczeniła.
W tej chwili sunia w kiepskim stanie tak fizycznym jak i psychicznym.
Będziemy potrzebować dobrej karmy dla mamusi aby szybko postawić ją na nogi

18.01.2016
Sunia jest nadal bardzo płochliwa.Jedzonko zjada tylko pod naszą nieobecność.Dostaje specjalną karmę dla suk karmiących.(GDYBY KTOŚ CHCIAŁ KUPIĆ DLA NIEJ TAKĄ KARMĘ BYLIBYŚMY BARDZO WDZIĘCZNI)
Powolutku zaczyna się do nas przekonywać.Jeszcze wczoraj broniła maluszka w już dzisiaj pozwala go dotykać.
Maluszek bardzo słaby ale mamy wielką nadzieję że przeżyje.Najbliższe dni będą decydujące. 

10.02.2016

Blu nabiera coraz więcej śmiałości i coraz więcej możemy na jej temat powiedzieć. Ma bardzo fajny kontakt z innymi psami w nawet kotami. W domu zachowuje czystość jest mądrą i delikatną sunią.

S.O.S. psie tragedie. Pomoc dla ARYAN

03.02.2016
Bardzo dziękujemy Pani BEATA MACIOS za wpłatę 50zł dla Aryana

Aryan jest z nami od 28.12.2015r
Mimo nagłośnienie jego trudnej sytuacji ( po śmierci właściciela wszyscy bali się wejść do jego boksu) nikt nie chciał się podjąć wzięcia psa pod swoją opiekę.
Pies żył w boksie do którego nikt nie wchodził Żona i córka zmarłego opiekuna nie miały dobrego kontaktu z psem, który był typowym psem stróżującym ,był karmiony żle albo sporadycznie bo kiedy do nas trafił miał ogromna niedowagę.

Aryan przebywa z nami miesiąc
Póki co poznajemy jego stosunek do ludzi i zwierząt. Wiemy już , ze jest bardzo skoczny i ogrodzenie 170 nie stanowi problemu. Jesteśmy na etapie stawiania chłopaka na nogi zarówno fizycznie jak i psychicznie .
Po dłuższej obserwacji wiemy już że wiele jego zachowań związane jest z bardzo słabą socjalizacją.Pies praktycznie przez większość czasu pozostawiony był sam sobie.Miał bardzo ograniczony kontakt z ludźmi dlatego też na początku kontakt z człowiekiem traktował jak zagrożenie.
W tej chwili można już wejść do boksu i nakarmić psa bez problemu.Można też zabrać go na spacer.

JAK MOŻECIE POMÓC

rozmiar: A A A

WPŁATY NA KONTO

Nr Konta: PKO 05 1020 3378 0000 1602 0168 8993

Abyśmy mogli efektywnie pomagać, potrzebujemy funduszy, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wpłaty na nasze konto. Wysokość wpłat jest dowolna, za każdą, nawet najmniejszą darowiznę serdecznie dziękujemy.

DAROWIZNY RZECZOWE

Potrzebujemy również miseczek, smyczy, obroży, kagańców, legowisk. Nie muszą to być nowe akcesoria, każda z tych rzeczy niezmiernie przyda się naszym podopiecznym.

Pilnie potrzebujemy wsparcia jesli chodzi o karme dla psów (puszki i suche)!!

POMOC W TRANSPORCIE

Pilnie potrzebujemy też chętnych do pomocy przy transporcie zwierząt, zarówno na terenie Łodzi jak i całego kraju. To nieoceniona pomoc - umożliwić zwierzętom szybką i bezpieczną podróż wprost do wymarzonego domu.

DOM TYMCZASOWY

Sporo osób pyta jak pomóc zwierzętom w potrzebie. Możliwości pomocy jest wiele. Jednak najbradziej potrzebne są domy tymczasowe. Ta forma działania na rzecz zwierząt jest w Polsce jeszcze mało popularna, ale czasem jest tak, że szansa jaką daje dom tymczasowy jest jedyną jaką można zaoferować zwierzęciu w dramatycznej sytuacji. Dla niego jest to bardzo często najcenniejszy podarunek jaki może otrzymać od człowieka. Wiadomo przecież, że każda istota czująca potrzebuje ciepła i miłości, aby pokonać ciężką chorobę i stres w jakim się znajduje. Takie warunki może stworzyć tylko ciepło domowego ogniska. Indywidualne traktowanie i troska powodują, że odbudowuje się więź jaka została kiedyś zerwana, że stabilizuje się psychika zwierzęcia co daje mu większe szanse na powrót do zdrowia, w oczekiwanie na dom stały nie jest już tak nieznośne i dramatyczne. Wiele psów i kotów żyje tylko dlatego, że ktoś zaoferował im dom, w którym mogły dojść do zdrowia. Należy przy tym wiedzieć, że dobro zwierzęcia jest tutaj najważniejsze, że kiedyś znajdzie ono swój dom stały, że jest tylko gościem u nas, że trzeba będzie przeżyć ból rozstania. Jednak priorytetem jest jego dobro i tylko jego. Zanim podejmiemy taką decyzję musimy zadać sobie pytanie, czy stać nas na to emocjonalnie, czy uda nam się pokonać lęki związane z opieką nad chorym zwierzęciem.
Ważne jest to, aby taką formę pomocy zaakceptowała cała rodzina, która z oczywistych powodów będzie uczestniczyła we wszystkich czynnościach. Ze strony naszej organizacji zapewniona jest wszelka pomoc w zakresie ponoszenia kosztów leczenia i żywienia zwierzęcia. Osoby, które zaoferują dom tymczasowy nie pozostaną same z problemem, będziemy razem ponosić wszelką odpowiedzialność za podopiecznego. O taką pomoc prosimy my, o taką pomoc proszą one, które przemawiają za naszym pośrednictwem, prosząc o życie, najceniejszy dar jaki mamy tutaj na ziemi.

OGŁOSZENIA

Pilnie szukamy chętnych do pomocy w ogłaszaniu zwierząt, zarówno w internecie jak i w każdy inny sposób. Mogą to byc ogłoszenia w miejscu pracy, szkole itp lub po prostu na różnych stronach internetowych. Każde ogłoszenie podnosi szansę zwierzaka na znalezienie domu, więc zwracamy się z gorąca prośbą o pomoc!!

WOLONTARIAT
W sprawie wolontariatu można pisac do nas: pomagajmyrazem@onet.eu
Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat!!

WIZYTY U NASZYCH PODOPIECZNYCH

Nasze psy przebywają nie tylko w domach tymczasowych, ale również w psich hotelach.
Szukamy osób, które miałby czas na wizyty w takich miejscach.

SZUKANIE SPONSORÓW, ORGANIZACJA ZBIÓREK DARÓW RZECZOWYCH

Szukamy osób, które miałby możliwość pozyskiwania dla naszej fundacji sponsorów, pomocy stałej lub jednorazowej, zarówno pod postacią finansową jak i rzeczową. Rozsyłanie fundacyjnych apeli o pomoc lub wsparcie.

Valid XHTML 1.0 Transitional
Poprawny CSS!
© Wszelkie prawa zastrzeżone Fundacja "Pomagajmy Razem - Zwierzęta w Potrzebie"